Tamanu olej 50 ml

Tamanu olej, lisovaný ze semen stromu Calophyllum inophyllum, byl po staletí využíván domorodci z Francouzské Polynésie, jako „zázračný všelék“ na kožní obtíže.

Skladem
Kód: TMN1
399 Kč 329,75 Kč bez DPH 798 Kč / 100 ml
Kategorie: Tamanu olej

TAMANU OLEJ Z TAHITI

Obsah balení: 50ml

Tamanu olej, lisovaný ze semen stromu Calophyllum inophyllum, byl po staletí využíván domorodci z Francouzské Polynésie, jako „všelék“ na kožní obtíže. Jeho antibakteriální, protizánětlivé, regenerační a analgetické schopnosti jsou stejně účinné u zvířat jako u lidí.

U koní doporučujeme využívat zejména v letním období ke zklidnění podrážděné kůže. Je především účinný při letní vyrážce u alergií na hmyzí bodnutí. Tamanu olej má též lehké repelentní účinky a napomáhá při hojení různých ran, podlomů, při suché svědící hřívě a ocasu, popáleninách od slunce či fotodermatitidě.

Lidé tamanu olej ocení zejména pokud mají ekzematickou pokožku, lupénku, akné či jiná kožní onemocnění. Stejně jako u zvířat napomáhá při zánětech, otocích, suché kůži, pobodání hmyzem či spáleninách.

Tento přírodní produkt se aplikuje lokálně a při nanášení se lehce vmasíruje do pokožky, kam se snadno a rychle vstřebává. Není navíc nutné nanášet velké vrstvy, účinek se projeví již při podání několika kapek, které pokryjí postiženou oblast kůže.

Jedinečná schopnost Tamanu oleje podporovat hojení ran a urychlit tvorbu a regeneraci pokožky spolu s jeho přirozenými antibiotickými, protizánětlivými a analgetickými vlastnostmi by neměla být přehlížena, pokud jde o péči o vás či vašeho čtyřnohého přítele.

Proč zvolit Tamanu olej od nás?
Na internetu naleznete nepřeberné množství Tamanu olejů, dokonce za nižší ceny. Proč však zvolit zrovna ten náš? Předně proto, že je lisován z Kalaby, která roste přímo na Tahiti. Tamanu olej se také vyrábí z Kalaby z Madagaskaru a je levnější. Podle domorodých polynésanů však nemá takové účinky, jako olej přímo z Tahiti. Můžete být zklamaní, pokud objednáte levnější Tamanu a nebude tak účinný, jako ten je ten náš, který dovážíme přímo z Tahiti.

Použití Tamanu oleje: Před použitím dobře protřepejte. Naneste 1 – 2 x denně na postižené místo a rozetřete, případně lehce vmasírujte. Nepoužívejte na otevřené rány. Zabraňte styku s očima. Uchovávejte mimo dosah dětí. V případě styku s očima důkladně vypláchněte pod proudem tekoucí vody. Pouze pro vnější použití.

Tamanu olej má temně zelenou až hnědočernou barvu se specifickým aroma ořechů. V produktu může být při nízkých teplotách patrný zákal, až ztuhnutí, které zmizí při pokojové teplotě. Uchovávejte v temnu a suchu, při teplotě 10- 25°C, mimo dosah slunečního záření.

100% přírodní produkt
Nepoužívat vnitřně!

Testování léto 2021

Kobylka plemene Hucul, 16 let, silná muchařka. První foto před aplikací, druhé foto po 14 dnech mazání 1x denně.
Jestli váš koník trpí na letní vyrážku, neváhejte a vyzkoušejte sami!

Zpět do obchodu