O nás

Kdo jsme

Naše společnost White Grant s.r.o. byla založena v roce 2008. Od roku 2011 se specializujeme na dovoz čajů a bylin z Francie. Vzhledem k tomu, že koně milujeme a sami koně vlastníme, rozhodli jsme se zúročit naše dlouholeté zkušenosti a počátkem roku 2017 jsme začali připravovat vlastní bylinné směsi pro koně. Byliny zajišťujeme u nejlepších výrobců v České republice.

Proč zvolit bylinky HERBAL HORSE?

My, v HERBAL HORSE, věříme, že každé zvíře si zaslouží jen to nejlepší a nemělo by být vystavováno působení žádných faktorů, u kterých není doloženo, že jsou pro jeho zdraví a životní pohodu neškodné. A proto, abychom vašim čtyřnohým parťákům zajistili maximální bezpečnost našich produktů, jsou bylinné směsi HERBAL HORSE schválenými veterinárními dietetickými přípravky.

Veterinární přípravky, na rozdíl od doplňků krmiva, podléhají schválení ÚSKVLB (Ústav pro státní kontrolu veterinárních biopre-parátů a léčiv). Dokládá se jejich účinnost a neškodnost pro zdraví zvířat, lidí i životního prostředí, klinické studie, analytické testy a také certifikáty pro správnou výrobní praxi. Samozřejmostí jsou u našich směsí mikrobiologické a senzorické zkoušky.

Veterinární přípravky při použití působí blahodárně a napomáhají, usnadňují a podporují hojení nebo doplňují léčbu a příznivě působí na zdraví zvířat. Doplňky krmiva jsou pouze směsi surovin, které dodávají živiny chybějící v normální krmné dávce.

Naše schválené veterinární přípravky:

– HERBAL HORSE NR°1 IMUNITA
– HERBAL HORSE NR°2 DÝCHÁNÍ
– HERBAL HORSE NR°3 ZAŽÍVÁNÍ
– HERBAL HORSE NR°4 ANTISTRES
– HERBAL HORSE NR°6 DETOX
– HERBAL HORSE NR°7 ORGANIKA
– HERBAL HORSE NR°8 SENIOR
– HERBAL HORSE NR°9 MUCHAŘ

Aktuální seznam veterinárních přípravků schválených dle zákona č. 166/1999 Sb. o veterinární péči naleznete na této webové adrese.

Ačkoliv směsi NR°5 DOBROTA a NR°0 VÁNOČNÍ jsou pouze doplňkovými krmivy, provádíme u nich stejné mikrobiologické a senzorické zkoušky jako u veterinárních přípravků, aby byla zajištěna maximální bezpečnost pro zdraví vašich koní.

Proč přilepšovat bylinkami?

Dnešní moderní koně často žijí v podmínkách, které se dalece liší od jejich přirozeného prostředí. Pro koně ve volné přírodě je přirozené, že vyhledávají a konzumují bylinky, které jim pomáhají zachovat pevné zdraví, správné trávení, hormonální rovnováhu, zdravé klouby a podporují překonat nejrůznější neduhy. Bylinky jsou tedy důležitou součástí přirozené výživy koní, avšak protože ve výběhu často nerostou, nebo rostou pouze v omezené míře, je dobré je koním poskytnout v krmné dávce.

Přírodní lékárna

Příroda je jako lékárna, pokud víte, kde léky hledat. Lidé jsou stále velmi skeptičtí, ohledně využívání a přínosu bylin zvířatům i lidem. Na co se však často zapomíná, je fakt, že většina dnešních farmaceutických léčiv je odvozena od rostlinných extraktů. Bohužel farmaceutické přípravky mohou mít závažné vedlejší účinky, což u správně zvolených bylinných přípravků nehrozí.

Management

Bylinné přípravky je nejlepší používat jako součást vyváženého a uceleného managementu, který zahrnuje veterinárního lékaře, ošetřovatele, kováře a majitele koně. Pokud jsou bylinky začleněny rozumným způsobem do tohoto managementu, mohou být neocenitelným zdrojem pro optimalizaci zdraví a výkonu koní. Jako zodpovědný majitel koně a jeho jezdec jistě víte, že zdraví a spokojenost vašich koní jsou nesmírně důležité a měly by být pro vás na prvním místě.

Bezpečnost našich produktů

Přírodní látka musí být více než jen účinná, abychom ji použili v našich směsích. Musí být také bezpečná pro zvířata. Z tohoto důvodu používáme pouze renomované dodavatele. Každá šarže je individuálně testovaná a naše bylinné směsí jsou schválenými veterinárními přípravky, abychom zajistili tu nejlepší kvalitu pro vaše čtyřnohé přátele.

Zpět do obchodu